Hakkımızda

Hakkımızda

3D Marketi Limited şirketi bir vizyon projesidir. Her yeni teknoloji pratikte insanların hayatına çesitli sektörlerdeki uygulamarı ile katkıda bulunur. Biz 3D Marketi olarak, öncelikle Türkiye’nin 3D baskıteknolojisinin sürdürülebilir üretim yontemlerini deneyimleyerek, tüketim ürünlerinin yer aldığı sektörlere girişini hızlandırmak gayesindeyiz. Aynı anda hem yöresel hemde ülke çapında 3D baskı teknolojisi ne kadar hızlı gelişme gösterir ise bu gelişmeye paralel olarak Türk insanının refahının o kadar hizli yükseliceğine ve Türk şirketlerinin küresel ekonomilerdeki saygınlığının bir o kadar da hızla katlanacagina inaniyoruz. Türkiye’nin yüksek teknoloji ürünleri üreten bir toplum olmasının öneminin bilincindeyiz.

 

Şirketin kurulum süreci, 2013 senesinde Londra’da faaliyet gösteren Türk sermayeli STUDIOX™ markasının İngiltere’de bulunan iMakr sirketi ile 3D insan tarama ve ardından Fransız temelli MyMiniFactory firması ile de insanlık tarihi mirasını dijital arşivleme projesi olan Scan The World kategorisini olusturmaları ile başlar. Bu dinamiğin devamı olarak STUDIOX™ markası 2015 senesinde Türkiye’nin ilk yerli 3D baskı makinası üretici olan ZAXE ile endüstriyel tasarım, dijital arşivleme ve eğitim alanında İstanbul Bilgi Üniversitesi ile partner olarak ortak projeler yürütmektedirler.

 

Yelkencilik konusunda deneyimli, üretim yöntemleri ve ekonomileri alanında bilgili olan Uğur Gürün, 3D dünyasını uzun süredir amator olarak takip etmektedir. İlk etapta ZAXE firması ile İzmir’de gerçekleşen küçük çaptaki projeler sonucu, 3D baskı teknolojilerinin özellikle yat ve tekne endüstrisi için artı değer katabileceğini öngörür. ZAXE X1 serisi ile basılan yelkenli teknelerin plastik aksamlarının Ugur test icin once kendi teknesi Pegasus-R da ve daha sonra yakın çevresindeki teknelerde deniz koşullarında testlerini gerçekleştirir. 3D baski teknolojisi ile uretilen ürünlerin piyasadaki emsallerine göre daha dayanıklı, hafif, hızlı ve kişi özel olarak üretilebilmesi ilgi ve talebi katlayarak arttırmıştır. Bu avantajlardan herkesin yararlanabilmesi icin KOSGEB desteği ile şirket kurulumuna karar verilmiş ve Uğur Gürün ürettiği her modeli kurulan 3D Marketi şirketine bağışlamıştır. 

 

01.11.2017 tarihinde kurulan şirketimiz ilk etapta yalnızca denizcilik kategorisinde ürünleri üretmek ve pazarlamak ile işe başlamıştır. Bundan sonra ise ilk olarak eğitim, sanat, fotoğrafçılık, bisiklet, motosiklet, oyuncak, pratik ve hediyelik esyaların ardından endüstri ve sanayinin ihtiyacı olan modelleme üniteleri ile devam etmeyi ve amaçlamaktadır. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

 

3DMARKETİ LİMİTED  

Bize Ulaşın

İletişim Bilgileri

  • Mahmut Esat Bozkurt Cad. 39/B Alsancak / İzmir ................ whatsapp : 05322951126
  • info@3dmarketi.com
  • 0 532 295 11 26