Dünyanın İlk 3D Baskı Korneası

Dünyanın İlk 3D Baskı Korneası

Bilim insanları görme yetisini kaybetmiş insanlar için umut olacak yeni bir çalışmaya imza attı. Dünyanın ilk 3D baskı yapay korneasını üreten ekip, yeni olasılıkların önünü açıyor.

İnşaatta  3D Baskı

İnşaatta 3D Baskı

3D baskı son birkaç yıl içinde uzun bir yol kat etti. 3D baskıyı düşünürken çoğu insan yazıcıdan kaldırması kolay küçük nesneleri düşünür. Ancak, son zamanlarda 3D baskı inşaat sektörüne girmeye başladı. Dünyanın dört bir yanındaki firmalar, evler ve hatta daireler inşa etmek için mega boyutlu yazıcılar kullanıyorlar.

3D Baskı Teknolojisi İle Metal Sağlamlığında, Plastik Maliyetine Üretebilirsiniz

3D Baskı Teknolojisi İle Metal Sağlamlığında, Plastik Maliyetine Üretebilirsiniz

Bildiğimiz gibi, 3D baskı teknolojilerindeki gelişmeler 3D baskı malzemelerindeki ilerlemelere doğrudan bağlıdır. Heyecan verici bir haber ile , FFF baskıda kullanılan malzemeleri ilerletmek için Markforged şirketi Kevlar, Fiberglass ve Carbon ile güçlendirilmiş yeni bir seri naylon malzemeyi piyasaya sürmek için 3D Hubs ile ortaklık kurdu.

3D Baskı İle Ön Seri İmalat ve Düşük Hacimli Üretim Hızlı ve Ucuz

3D Baskı İle Ön Seri İmalat ve Düşük Hacimli Üretim Hızlı ve Ucuz

Katmanlı üretim olarak da adlandırılan 3B baskı geleneksel üretime göre bazı benzersiz ve ilginç avantajlara sahiptir.

3D Printer Zaxe X1 Testte!

3D Printer Zaxe X1 Testte!

Bundan birkaç yıl öncesine kıyasla, pazarda birçok yeni 3D yazıcı markasına rastlar olduk. Bu çeşitlilik, üretici şirketler arasında bir rekabet ve kalite yarışına dönüştüğü için kullanıcılara olumlu yansısa da, bazen 3D yazıcı satın alma sürecinde müşterilerde kafa karışıklığına neden olabiliyor.

3D Baskının Tüm Potansiyeli HP İle  Açığa Çıkakıyor.

3D Baskının Tüm Potansiyeli HP İle Açığa Çıkakıyor.

HP Multi Jet Fusion (MJF) 3D Yazıcı teknolojisi en yakın rakibi olan SLS Teknolojisine oranla 10 kata kadar, FDM teknolojisine oranla ise 25 kata kadar daha hızlı üretim yapar, hem de daha yüksek ölçüsel hassasiyet ve mukavemetlerle.